29 ekim tatil
Listeler,  Türkiye

29 Ekim Tatil Önerileri

29 Ekim 2019 Tatil Önerileri

29 Ekim gibi resmi tatil görünce hepimiz acaba kaç gün tatil yapabiliriz diye araştırıyoruz hemen 🙂 Bu sene 29 Ekim Salı gününe geliyor, dolayısıyla pazartesi gününü birleştirerek 4 gece 4 günlük bir tatil yapabilirsiniz. Peki 29 Ekim tatilinde nereye gidilir diye sorarsanız son dakikaya bırakanlar için tatil önerileri hazırladım.

Kapadokya

Kapadokya şüphesiz her mevsim turizmin canlı olduğu yerlerden, ancak karasal iklim sebebiyle kışın çok soğuk, yazın da çok sıcak oluyor. O yüzden ekim ayı Kapadokya için çok keyifli bir zaman, rahat rahat gezebilirsiniz. Kapadokya’ya ulaşım için Nevşehir ya da Kayseri Havalimanı’nı tercih edebilirsiniz. Araba kiralayarak ya da kaldığınız otelden transfer ayarlayarak ulaşabilirsiniz. Kapadokya gezi yazısı için buraya, Balon Turu ve detaylar için de buraya tıklayabilirsiniz.

29 ekim tatil önerileri
Ortahisar Kalesi
kapadokya gezi
Kızılçukur Vadisi

Kars

Kars karlar altında en güzel haline bürünüyor, kabul ediyorum ancak birkaç yıldır çok popüler olduğu için hem Doğu Ekspresi‘ne yer bulmak çok zor oluyor, hem de uçak biletleri pahalı oluyor. Doğu Ekspresi’ne binmek isterseniz bence güzel bir fırsat. Eğer gidiş  yönü doluysa uçakla gidip dönüşte trenle dönmeyi düşünebilirsiniz. Çıldır Gölü henüz donmamış olsa bile yine de ziyaret edilebilir, Ani Harabeleri ve Kars Kalesi de gezilecek yerler arasında. İshak Paşa Sarayı da farklı bir rota arayanlara uygun olur diye düşünüyorum.

29 ekim tatil mi
Kars Kalesi
çıldır gölü
Çıldır Gölü

Abant – Gölcük

Kısa tatillerin gözde kaçamağını da unutmadım 🙂 Abant ve Gölcük hafta sonu bile sık gidilen yerler arasında. Bir sürü otel seçeneğiyle Abant’ta dilediğiniz gibi bir tatil geçirebilirsiniz. Daha fazla gezmek isterseniz Yedigöller de gidilebilecek yerler arasında. Hepsini anlattığım gezi yazımı okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

İzmir

Eğer soğuğa değil tam tersi sıcak günlere geri dönmek istiyorsanız İzmir’de aradığınızı bulacağınıza eminim. Ayrıca seçenek çok! Şehir merkezinin tadını çıkarabilir, Urla‘da şarap bağları turu yapabilir, Alaçatı‘nın sakinliğinin keyfini çıkarabilirsiniz. İzmir’de gezilecek çok yer var: daha önce gittiğim yerler için buraya tıklayabilirsiniz. İzmir’den farklı bir öneri isterseniz tavsiyem nazar boncuğu yapımından geçimini sağlayan Nazarköy. Ayrıca biz geçen sene bu zamanlar Mona Camping‘e gidip aşık olmuştuk.

29 ekim tatil
Mona Camping
29 ekim resmi tatil
Sığacık, Seferihisar

Ağva

29 Ekimde evde oturmak yerine bir yerlere gideyim ama çok da uzak olmasın diye düşünüyorsanız cevap basit: Ağva. 1.5 saatlik bir yolculukla başka bir dünyaya gitmiş gibi hissedebilirsiniz. Otel önerim ise Robin’s Nest Ağva. Otelden hiç çıkmadan 3 gün geçirseniz bile sıkılmayacağınız Robin’s Nest’in internet sitesi buraya tıklayınca.

Ağva
Ağva
29 ekim resmi tatil
Robin’s Nest

Demircioğlu Camping

4 gün de olsa şehirden uzaklaşmak için güzel bir fırsat. Kendinizi doğanın içine bırakıp huzur dolmak istiyorsanız önerim Demircioğlu Camping. Demircioğlu hakkında detaylı yazıyı yazmıştım, buraya bırakıyorum. Demircioğlu Camping’e gitmişken Gökçetepe Tabiat Parkı‘na uğrayabilirsiniz. Eğer geziyi uzatmak isterseniz Edirne ve Tekirdağ‘da gitmek istediğiniz yerlere zaman ayırmak için güzel bir zaman.

29 ekim tatili

Söğüt Köyü (Marmaris)

Söğüt Köyü şimdi ne güzeldir… Zaten yaz aylarında bile sakin olan Söğüt Köyü kafa dinlemek için çok güzel bir tercih. Sadece deniz kenarında oturup, kitabınızı okuyup lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Bu sıralar yorgun hissediyorsanız Söğüt Köyü’nde aradığınız sakinliği bulabilirsiniz. Daha önce gittiğimizde konakladığımız eve bayılmıştık, yazıyı buraya bırakıyorum.

29 ekim tatil fırsatları

Bozcaada

Ekim’de Bozcaada biraz serin olsa da şömine başında oturup ateşin dinlendirici sesini dinlemek isterseniz güzel olabilir. Sakin sokaklarda şarap içip, damak çatlatan yemek için adres Bozcaada 🙂 Ayrıca en güzeli de Boboz‘dan sandviçlerinizi alıp Polente‘de günü batırmak…Bozcaada için otel önerim ise Mavi Karga, ya da evde kalmak isterseniz Şiraz Bağ Evlerini de tercih edebilirsiniz. Şiraz Bağ Evleri için link burada. Airbnb rezervasyonunuzu ya da üye kaydınızı bu linkten yaparsanız karşılıklı olarak indirim kazanacağız!

29 ekim tatilinde nereye gidilir

29 ekim 2019
Boboz Bozcaada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir