Amalfi
Yurtdışı

Amalfi

Güney İtalya Turu’nda Amalfi

2. günün turu olan Amalfi Kıyıları turunda son durağımız Amalfi oldu. (evet biraz kafa karıştırıyor farkındayım ?) Amalfi hem sahil şeridinin adı hem de bu sahil şeridindeki bir kasabanın da adı. Amalfi’nin kıyılarını düşününce genel olarak akla Positano, Sorrento, Ravello, Furore, Atrani, Minori, Cetara gibi kasabalar geliyor ve hepsi birbirinden keyifli. Eğer arabayla kendiniz bir tur yapıyorsanız nerelere gitmek istediğinizi detaylıca araştırıp rotayı ona göre belirlemelisiniz. Biz turla gittiğimiz için hepsine zaman ayıramadık tabii ki, ancak en çok bilinen Positano ve Sorrento‘dan sonra günü Amalfi’de batırdık. Turun tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Amalfi’nin bir ucundan diğer ucuna yürüyüş yaklaşık 20 dakika sürüyor, bu yürüyüş sırasında ufak butiklerle , şarküteriler ve makarnacılarla, tarihi binalarla, küçük bir plajla ve tabii ki pizzacılarla karşılaşabilirsiniz 🙂 Bir zamanların denizcilik kasabası olan Amalfi’nin çoğu 1343 yılındaki deprem ile sular altına gömülmüş.

Biz de turla gittiğimiz için kısıtlı vaktimizde bir şarküteriye girip kendimize nefis sandviçler aldık ve yürümeye koyulduk. Fotoğraf çekerek ara sokakları gezdik ve sonunda bir butiğe girip alışveriş yaptık. İtalya’da modaya ne kadar önem verildiğini artık bilmeyen kalmamıştır, bu nedenle ufacık bir butikte bile çok zevkli elbiseler, kıyafetler bulabiliyorsunuz. Ben de butikten aldığım elbiseyi daha sonra bütün tatil giydim ?

Cattedrale di Sant’Andrea (Amalfi Katedrali)

Amalfi

Amalfi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir