Türkiye

Bodrum Favorilerim

Bodrum’da Ne Yapılır?

Yazın en çok tercih edilen tatil rotalarından Bodrum’da hangi plajlara gittik, ne yedik? Aslında yazacak ve önerecek daha çok yer var ama bu yazacaklarım bana göre bu yılın favorileri, her birinden ayrı keyif aldım. Bir dahakine mutlaka daha kapsamlı bir yazı yazacağım ama yine de favorilerimin değişeceğini hiç sanmıyorum 🙂

  • Xuma Yalıkavak

    Burası sadece bir plaj değil aslında, yaz dönemi çeşitli etkinliklerin olduğu ve festivallerin olduğu bir yer. Kum yerine çimenliği tercih edenler için gayet keyifli bir seçenek. Fiyatları ve giriş ücreti pahalı olmakla birlikte en azından bir kere denemeye değer bence. Gitmeyi düşünüyorsanız öncesinde arayıp fiyat bilgisi alabilirsiniz.

  • X Beach Yalıkavak

Bu sene tesadüfen keşfettiğimiz ve bayıldığımız X Beach’i yazmasam olmazdı. Hem kumsal hem deniz üzerinde bungalov hem de çimenlik bulunan Bodrum’daki tek yer olabilir. ?Her açıdan çok tatmin edici bir yer. Size ayrıca bir tüyo, sezon açılmadan önce giderseniz giriş ücreti ödemiyorsunuz, biz de bu şekilde gittik 🙂 Sezonda giriş ücreti ne kadar bilmiyorum, ama ucuz olmadığını tahmin edebiliyorum. Gitmeden önce mutlaka arayın, sonra kapıda sürpriz yaşamak istemezsiniz.

  • Sünger Pizza

Enfes bir akşam yemeği için ilk tercihimiz Sünger Pizza. Boyutlarına şaşırıp kalacağınız, belki sınırları zorlamak isteyeceğiniz çok güzel bir pizzacı ?Bir sürü farklı çeşit için mutlaka tavsiye ediyorum.

  • Limon Cafe (Gümüşlük)

Gün batımı izleyip, meze yemek için Bodrum’daki en güzel yer burası gerçekten. Yemekleri inanılmaz lezzetli ve bahçesi çok güzel dekore edildiği için ortamı da epey keyifli. Dünyadan biraz da olsun uzaklaşmak ve doğayla baş başa kalmak için de ayrıca tercih edebilirsiniz. ??

  • Mimoza (Gümüşlük)

Özel bir gün veya kutlama için burası doğru bir yer bence. Ya da hiçbiri olmadan sadece her şeyi unutup farklı bir gece geçirmek isterseniz de beklentilerinizi kesinlikle karşılayacaktır. Bütün gürültüden ve sesten uzakta olan bu restoranda rengarenk ışıklar altında anılarınıza unutulmaz bir tane daha ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir