Türkiye

Çeşme 2017

Çeşme’de Gidilecek Yerler 2017

Artık Çeşme ‘yi bilmeyen kalmadı zaten ve gidilecek yerler de sürprizli değil, ama yine de fikir olması için kızlar tatilimizin özetini yazmak istedim 🙂 Her sene liseden arkadaşlarımla yazın keyifi bir tatil planlıyoruz, sıra en son 2 sene önce gittiğimiz Çeşme’ye geri geldi galiba 🙂 Seneye 10. yılımız, o yüzden biraz yaratıcılık bekliyorum kızlar ?

Geçen sene de ilkbaharda, sadece fotoğraf çekip Alaçatı sokaklarının tadını çıkarmaya gelmiştim ve kaldığımız muhteşem oteli görmeniz için onu da buraya bırakıyorum 🙂

Alaçatı’da Konaklama

Beyaz Han Butik Otel

5 kızın uzak bir otelde hazırlanıp sonra tekrar Alaçatı merkeze gitmesinin ne kadar uzun süreceğini düşünecek olursak konaklama için en uygun yer olarak Alaçatı merkezini seçtik. Adımınızı attığınız anda Alaçatı’da olmanızın hem artıları hem de eksileri var tabii ki. Artısı bir şeye ihtiyaç olduğunda ya da bir yere gidileceğinde çok rahat ulaşabilmemiz. Eksileri ise Alaçatı’nın deliler gibi kalabalık olması ve bu kalabalıktan dolayı otellerin de gürültülü olması.

Biraz da otelden bahsedeyim, fiyat kalite açısından Alaçatı ortalamasına göre gayet uygun bulduk. Odalar temiz ve özenliydi, kahvaltısı da çok güzeldi, rahat rahat doyduk 🙂 . Otelin internet sitesini burada bulabilirsiniz.

çeşme

Çeşme Plajları

Zaten toplam 3 gece kaldığımız için sadece 2 farklı plaja gittik. Açıkçası ben plaj ve deniz olarak Madeo’yu, happy hour olarak da Before Sunset’i beğendim.

Zio

Bu senenin çok tercih edilen plajlarından birisi de Zio Beach. Giriş ücreti 50 lira ama Turkcell Platinum ile %50li indirimli bir şekilde girebiliyorsunuz. Canlı müzik dinlemek isterseniz veya sakin bir happy hour için tercih edebilirsiniz.

Madeo

Bu senenin giriş ücreti 60 liraydı (sadece giriş.) Plajda beğendiğim nokta hem kumluk hem de çimen bir alanın olması ve yerinin çok geniş olmasıydı. Yer geniş olmasına rağmen rezervasyon soruluyor ama bu yüzden mutlaka yaptırın. Bunun dışında yemekler ve içkiler de güzeldi.

Before Sunset

Burasının da giriş ücreti aynı şekilde 60 lira ve kesinlikle rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Rezervasyon adıyla içeride yemek ve içecek siparişi veriyorsunuz ve çıkışta hepsini birlikte ödüyorsunuz. Before Sunset’te de en çok beğendiğim “happy hour” dekorasyonları ve müzikleri oldu. Perşembe günleri de kumların üzerinde daha farklı konseptte partiler yapılıyor.


çeşme

çeşme

Çeşme’de Ne Yedik?

Burada bilmediğiniz hiçbir şey yok o yüzden anlatmadan sadece isimleri yazıyorum 🙂 Kahvaltı için Bom Dia, akşam yemeği için Asma Yaprağı (rezervasyon gerekli), bunun dışında günün herhangi bir saatinde yemek için Köşe Kahve. Çok keyifli bir meze ve rakı günü içinse Veranda Alaçatı.

Çeşme Gece Hayatı

Çeşme’de eğlenceye doyamıyorsanız yine üç tane gece klübü önerim: Dusk, Single Fin Yellow ve Maia.

 

Özet yapıp uzatmayacağım demiştim 🙂 Bu senelik Çeşme’den bu kadar, herkese iyi tatiller ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir