Gököz Göleti
Türkiye

Gököz Göleti ve Epçeler Köyü

Bursa’da Haftasonu Kaçamağı: Gököz Göleti ve Epçeler Köyü

Haftasonu ne yapsak diye düşünenler için haftanın önerisi Gököz Göleti ve Epçeler Köyü. Şehirden uzaklaşıp, doğada vakit geçirmek istiyorsanız güzel bir alternatif olabilir. Bursa’da gezilecek diğer yerler için buraya tıklayabilirsiniz.

Gököz Göleti Ulaşım

Bursa şehir merkezine yaklaşık 60 km uzaklıkta olan Gököz Göleti’ne ulaşım araştırdığım kadarıyla ancak özel araç ile mümkün. Yol 1 saat civarı sürse de bence gittiğinize değecek çünkü manzara gerçekten çok güzel. Navigasyonu takip edip kaybolmadığım nadir yerlerden, o yüzden gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliyorum 🙂 Epçeler Köyü’ne ise yol üzerinde dikkatimizi çektiği için tesadüfen uğradık ve iyi ki gitmişiz. Muhteşem dağ manzarasını farklı bir açıdan görmek ve keyfini çıkarmak isterseniz Epçeler Köyü’nü de listeye ekleyebilirsiniz.

Gököz Göleti’nde Konaklama

Gököz Göleti’nin hemen yanında Gököz Natural Park adında bir tesis bulunuyor. Burada hem yemek yiyebilir hem de binicilik, atv gibi outdoor aktivitelerine de katılabilirsiniz. Aynı zamanda konaklama imkanı olarak da göl kenarında bungalovlar bulunuyor. Doğayla baş başa kalmak isterseniz de çadır kurabilirsiniz. “Konaklamaya gerek var mı?” derseniz bence yok ama şehirden biraz uzaklaşmaya ihtiyacınız varsa konaklamayı da tercih edebilirsiniz.

Gököz Göleti’nde Neler Yapılır?

  • Biz öncelikle fotoğraf çekmek için gitmiştik ancak mart ayı olmasına rağmen göl kenarı olduğundan her yer çamurdu. Botlarınızı hazırlayın 🙂 Yine de manzara karşısında insan büyülenmeden edemiyor. Biraz zorlansak da göl kenarında dolaşıp fotoğraf çekmeyi başardık. Dönüş yolunda da Epçeler Köyü’nde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.
  • Gölet kenarında tesis olmasına rağmen bence daha özenli yapılabilirdi. Çamur içinde batıp çıkmaktansa doğayı bozmayacak ve göze batmayacak şekilde ahşaptan güzel bir veranda olabilirdi mesela. Gelenler kendi piknik masalarını ve sandalyelerini getirmişlerdi, göl kenarında oturup manzaranın keyfini çıkaranların yanında mangal yapanlar da vardı. Çok kalabalık olmamasına rağmen yine de beklediğimden daha çok insan vardı.
  • Fotoğraf çekip, piknik yapmanın yanı sıra tesis ile görüşüp ata binebilirsiniz, atv turu yapabilirsiniz, bisiklet ile gezebilirsiniz ve tekne ya da kanolarla gölde gezebilirsiniz.

Gököz Göleti

Gököz Göleti ulaşım

Epçeler Köyü

Epçeler Köyü

gököz göleti konaklama

Epçeler Köyü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir