Yurtdışı

Hamad Uluslararası Havaalanı (DOH)

Acaba Doha aktarma yapmak için uygun mu diye düşünüyorsanız, cevap evet! 

Katar’ın başkenti Doha’daki Hamad Havaalanı’nda transit yolcu olmak…

Öncelikle İstanbul ile Doha arası yaklaşık 4 saat. Biz hava yolu olarak Qatar Airways’i ve ekonomi sınıfını tercih ettik. Check-in yaparken de Privilege Club’a üye olmayı unutmadık 🙂 Qatar Airways’den biraz bahsetmek gerekirse: boyumun kısa olmasından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama uçakta çok rahat ettim :), yemeklerini de çok beğendim. Ayrıca film, dizi ve müzik seçenekleri olarak yeterliydi. Normalde uçmaktan nefret eden birisi olarak uçmak hakkındaki fikirlerimi yeniden gözden geçirmemi sağladı. Seyahat tutkumun uçak korkumu bastırmaya başladığını düşünüyorum.

Sonunda havaalanına ulaştık, giderken 6 saat dönerken 9 saat olmak üzere toplam 15 saati havalimanında geçirdik. Alışveriş imkanları çok geniş saatlerce dükkanlarda gezebilirsiniz, yemek için de hem fast food hem restoran olmak üzere birçok seçenek var. Bizim en sevdiğimiz kısım ise dinlenme odaları 🙂 Kadın-erkek ayrı veya karışık olarak seçenekler var.

Faydalı olabilecek bilgiler

  • Havalimanı gerçekten çok soğuk. Yanınıza battaniye veya sıcak tutacak polarlar almayı ihmal etmeyin. Taşımak istemiyorsanız havalimanındaki dükkanlarda da satılıyor veya uçaktan alabilirsiniz. Koltuklarda rahat etmek istiyorsanız yastık da tercih edebilirsiniz.
  • Prizler Türkiye’dekinden farklı, yanınıza uluslararası adaptör almayı unutmayın, ancak unutursanız yine dükkanlardan satın alabilirsiniz.
  • İnternet havalimanının büyük bölümünde var. Ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.
  • Dipnot:İstanbul ile saat farkı yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir