Yurtdışı

Hotel Daniel Vienna

Viyana’da Nerede Kalınır?

Geleneksel otel yaklaşımından uzak Hotel Daniel, Viyana’da kalınabilecek en güzel yerlerden. Hem uygun fiyatlı hem de “herkesin sevebileceği bir konsept” yaratmak isteyen Hotel Daniel, Belvedere Sarayı’na yaklaşık 3 dakikalık yürüme mesafesinde olmasıyla ve metro istasyonuna yakınlığıyla da lokasyon olarak gayet güzel ve ulaşılabilir bir yerde. Uygun fiyatlı derken 4 yıldızlı bir otel olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor tabii ki, burada kendilerini de uygun fiyatlı olarak tanımlamalarındaki en büyük etken 4 yıldızlı otel klasmanına göre uygun olması. Gerek otelin ve odaların farklı mimarisi, gerek sundukları imkanları ile gerçekten öne çıkan bir otel olmayı başarmış.

Farklı derken ne demek istediğimi otelin çatısındaki kocaman tekneden siz de anlayabilirsiniz 🙂

Otelin internet sitesi: https://hoteldaniel.com/en/vienna/

Hotel Daniel Vienna

Hotel Daniel Vienna
Otelin girişinde gezilecek ve yemek yenilebilecek yerleri gösteren bir harita var

Hangi odayı tercih etmeli?

Biz odalara ve otelin fiyatlarına bakarken booking.com‘dan araştırma yaptık ve panoramik oda tercih ettik. Daha sonra otelin sitesini incelerken otelin bahçesinde bulunan karavanda da kalınabileceğini keşfettik. Bunun üzerine ilk gece karavanda, kalan iki gece de panoramik odada konakladık. Karavana rezervasyon için direkt olarak otelin sitesinden yaptırmanız gerekiyor. İnternet sitesi haricinde bir şey yapmadan karavan için de rahatça rezervasyon yapabilirsiniz. Dilerseniz diğer odalar için de otelle direkt olarak iletişime geçebilir ya da booking.com’dan yaptırabilirsiniz. Kahvaltı konusuna gelecek olursak biz pahalı olduğu için tercih etmedik. Ancak restoran kısmı sadece otel misafirleri değil, dışardan gelen bir sürü insan tarafından da tercih ediliyor.

Karavan Deneyimi

Karavan fotoğraflarda büyük gözükse de aslında içi epey küçük ancak buna rağmen kocaman bir yatak, banyo ve küvet sığdırmayı başarmışlar 🙂 Gece karavanda konaklamak yaşadığım en güzel otel deneyimlerindendi diyebilirim. Bir şekilde bavullarımıza ve kendimize de yer bulmayı başardık 🙂 Ayrıca odalarda Daniel’in kendi üretimi olan şampuanlar ve banyo ürünleri bulunuyor, eğer memnun kalırsanız kendiniz için ayrıca satın alabiliyorsunuz.

Viyanada nerede kalınır

Hotel Daniel Vienna

Panoramik Oda

Karavandaki keyifli deneyimden sonraki sabah panoramik odamıza geçtik. Daracık karavandan sonra ferah bir odaya geçince rahatlamadık değil ama yine de böyle güzel bir deneyim için değerdi doğrusu. Her iki odada da yataklar inanılmaz rahat ve konforlu, odalar da temizdi. Sonuç olarak ne otel konusunda ne de odalar konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Unutmadan ekleyeyim odanın içinde hamak da var 🙂

viyana konaklama

Vespa ve Bisiklet Kiralama

Otelin güzellikleri ve farklılığı sadece mimari ile kalmıyor aynı zamanda otelden çok uygun fiyatlara bisiklet ve vespa kiralayabiliyorsunuz. Biz vespa (50cc) tercih ettik ve günlük 25 euroya kiraladık, ekstra olarak ise 9 euroya kapsamlı bir sigorta yaptırdık. Sabahtan akşama kadar gezdikten sonra ise yaklaşık 3 euroya depoyu doldurarak vespayı teslim ettik. İstediğimiz her yere toplu taşıma kullanmadan ulaşabilmek ve daha fazla yer imkanı görmek bizi çok mutlu etti ama göze almanız gereken bir durum var: kask taktıktan sonra saçların halini tahmin edersiniz 🙂 (Ben kullanmayı bilmiyorum anca fotoğraf işte 🙂 )

schönbrunn

Hotel Daniel vespa kiralama

Sonuç olarak uzun zamandır bu kadar memnun ayrıldığım bir otelde kalmamıştım ve bir daha gidersem kesinlikle yine aynı otelde konaklarım. Çalışanların ilgisi olsun, sunduğu imkanlar olsun, odaları olsun gerçekten her şeyiyle beğendiğim bir otel oldu bu yüzden size de gönül rahatlığıyla tavsiye edebiliyorum. Umarım siz de benim kadar mutlu ayrılırsınız. Viyana’da kalacak yerimizi bulduk ama nereleri gezeceğiz diyorsanız da sizi Gezilecek Yerler ve Yeme-İçme kısmına davet ediyorum 🙂

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir