intema yaşam
İstanbul

İntema Yaşam Akademi: Sushi Atölyesi

İntema Yaşam Akademi: Sushi Atölyesi

Geçen hafta sonu İntema Yaşam Akademisi’ndeki Sushi Atölyesine katıldık ve hem yemek yaparak hem de yiyerek çok keyifli zaman geçirdik. İstanbul ‘daki diğer Sushi Atölyelerini de tavsiye olarak yorum kısmına yazabilirsiniz, ben size buradaki deneyimimi aktaracağım.

İstanbul’daki diğer etkinlikler ve gezilecek yerler için buraya tıklayabilirsiniz.

İntema Yaşam Akademi Nedir?

İntema Yaşam Akademi’yi dünya mutfaklarından atölyeler düzenleyen bir yemek kursu olarak düşünebilirsiniz. Tabii bu kurslar sadece 3 saatlik 🙂 3 saat içinde seçtiğiniz bir yemeği şeflerle ve workshop katılımcılarıyla birlikte hazırlıyorsunuz ve daha sonra oturup afiyetle yiyorsunuz. Sadece 3 saat içinde sevdiğiniz bir yemeğin nasıl yapılacağını öğrenmek ve daha sonra kendi yaptığınız yemeği yemek bana çok keyifli geldi. Bu sebeple Sushi Atölyesi’ni denemek istedik. Sushi Atölyesi haricinde Hambuger, Tapas, İtalyan Mutfağı, Fransız Mutfağı gibi seçenekler var. Ayrıca yemek yapmaya meraklı çocuklar için Minik Şefler, Genç Şefler ve Geleceğin Şefleri Atölyeleri de var. Hangi tarihte hangi workshoplar var diye bakmak isterseniz İntema Yaşam internet sitesini buraya koyuyorum. Ayrıca biletler de Biletix üzerinden satıldığı için onun linkini de buraya ekliyorum. Bu şekilde hangi tarihte hangi atölye var, fiyatları nasıl gibi sorularınızın hepsine cevap vermiş oluyorum en baştan 🙂 Ayrıca Kanyon’daki İntema Yaşam Mağazasına da bu telefon numarasından ulaşabilirsiniz: 0212 939 50 50

Sushi Atölyesi

Sushi Atölyesi’ne katılmadan önce aklınızda şöyle bir soru olabilir: mutfak deneyimi önemli mi? Cevabım, hayır önemli değil. Ben evde kendime bile yemek yapmayı sevmeyen birisi olarak katıldım, tabii ki şeflerinki gibi bir sunum yapasam da gayet lezzetli bir tabak çıkarmayı başardık.

Atölyeye başlamadan önce herkese günün menüsünü ve malzemeleri içeren ufak kitapçıklar, şefin anlattıklarını kaçırmamanız için kulaklıklar ve üzerinizi kirletmemeniz için de önlük dağıtılıyor. Yemek yapmaya herkes hazır olduğu zaman yavaş yavaş malzemeleri bir araya getirmeye başlıyoruz. Şef sırayla ne yapmanız gerektiğini anlatırken, yardımcı şef de sorularınız olursa onları cevaplıyor. Yapım aşamasında her şeyi dilediğiniz gibi sorabilirsiniz, yapamadığınız durumlarda da yardım isteyebilirsiniz. Yanınızdaki arkadaşınızla veya partnerinizle yemek yaparken ufak anlaşmazlıklar çıkabiliyor tabii 🙂 Ama sonuçta çok güzel bir yemek yiyeceğinize ve atölyeden keyif alacağınıza eminim. Fırsat buldukça burdaki kurslara katılmayı düşünüyorum, sonraki hedefimiz hamburger atölyesi ?

intema yaşam sushi atölyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir