İstanbul'a Yakın Kaçamaklar
İstanbul,  Listeler

İstanbul’a Yakın Hafta Sonu Kaçamakları için 9 Adres

Şehir hayatına ufak bir mola vermek isteyenler için hafta sonu İstanbul’dan gidebileceğiniz yerleri araştırdım ve karşıma birbirinden güzel 9 seçenek çıktı. Yoğun çalışanlar için uzun süreli tatilleri planlamak zor olsa da İstanbul’a yakın yerler hafta sonu kaçışları için çok uygun. Hafta sonu kalmak istemeyenler günübirlik olarak da gidip keyfini çıkarabilir.

İstanbul’da yapılabilecek diğer etkinlikler ve gezilecek yerler içn İstanbul Gezi Rehberi burada.

İstanbul’a Yakın 9 Otel

Narköy

Kocaeli’nde bulunan Narköy Ekolojik Otel misafirlerine bambaşka bir deneyim sunuyor. Burası aynı zamanda bir organik tarım çiftliği, bu sayede yediğiniz bütün yemekler ve kullandığınız ürünler organik bir şekilde çiftlikte üretiliyor. Mevsimine göre meyve, sebze toplayabilir ve topladığınız bitkilerle bitki çayı hazırlayabilirsiniz.

http://www.narkoy.com/

istanbul'a yakın narköy

narköy ekolojik otel

(Fotoğraflar otelin internet sitesinden alınmıştır.)

Barbare Bağları

Bol yemeli ve bol içmeli farklı bir rota arayanlara tavsiyem Barbare Bağları. Tekirdağ’da bulunan Barbare Bağları’nda ister konaklayabilirsiniz isterseniz de şarap tadımı için gidebilirsiniz. Biz de Demircioğlu Camping‘e giderken yol üzerinde şarap içmek için uğramıştık. Konaklamanın da keyifli olacağını düşünüyorum.

https://www.barbarosbagevi.com/

istanbul'a yakın

(Fotoğraflar otelin internet sitesinden alınmıştır.)

Abant Yeşil Ev Masal Evleri

İstanbul’a yakın gezilecek yerler deyince akla ilk olarak Abant geliyor tabii ki, ancak ben Abant deyip geçmiyorum aynı zamanda size çok keyifli bir otel önerisiyle geliyorum. Özellikle sonbaharda en çok tercih edilen rotalardan birisi Abant oluyor, sonbaharın keyfini en güzel şekilde çıkarmak için de otel önerim Abant Yeşil Ev Masal Evleri.

http://www.abantyesilev.com/

istanbul'a yakın abant

abant yeşil ev masal evleri

(Fotoğraflar otelin internet sitesinden alınmıştır.)

Grandma’s Wonderland

Hafta sonu Silivri’de muhteşem bir çiftlik evinde kalıp rahatlamaya ne dersiniz? Bunu nerede yapacağız diye sorarsanız cevap basit: Grandma’s Wonderland. Dilerseniz brunch dilerseniz konaklama için tercih edebileceğiniz Grandma’s Wonderland bütün stresinizi alacak.

http://www.grandmaswonderland.com/

grandmas wonderland

(Fotoğraflar otelin internet sitesinden alınmıştır.)

Hindiba Doğaevi

Bolu’dan bir önerim daha var: bu sefer Yedigöller’e yakın olan doğa içinde bir başka otel de Hindiba Doğaevi. Huzur bulmak ve nefes almak için kesinlikle doğru bir adres.

https://www.hindibadogaevi.com/

hindiba doğa evi

istanbul yakın

(Fotoğraflar otelin internet sitesinden alınmıştır.)

Ortanca Evleri

Sakarya’da bulunan Ortanca Evleri tam tamına “kafa dinlemelik” diye tabir edebileceğimiz oteller arasında yer alıyor. Bir yeri gezmeden sadece dinlenmek amacıyla bir yer arayanlar burayı tercih edebilir. Ancak neredeyse 1 ay öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Ortanca Evleri’ni daha önce Türkiye’den Rüya gibi 10 Otel yazısında da yazmıştım, buradaki otellere de bakabilirsiniz.

https://www.instagram.com/ortanca_evleri/

Ağva Robin’s Nest

İstanbul’a yakın rotalar arasında başta gelen yerler arasında Ağva da ilk sıralarda yer alıyor. Her mevsimi ayrı keyifli olan Ağva’da otel önerim ise Robin’s Nest. Ağva’ya gitmişken Kilimli Koyu’na uğramayı da ihmal etmeyin!

www.agvarobinsnest.com

Ağva Robin's Nest

kilimli koyu

Kilimli Koyu

Papuli Butik Otel

Kocaeli, Karamürsel’deli Papuli Köyevi de huzur bulmak için tercih edebileceğiniz adreslerden. Lezzetli kahvaltılar ve doğanın tadını çıkarmak için en keyifli yerler arasında.

http://www.papulikoyevi.com/

istanbul'a yakın

papuli köyevi

(Fotoğraflar otelin internet sitesinden alınmıştır.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir