istanbul'daki açık hava sinemaları
İstanbul

İstanbul’daki Açık Hava Sinemaları

İstanbul’daki Açık Hava Sinemaları

Bu önerim İstanbul’da farklı aktiviteler arayanlara gelsin. İstanbul’daki en sevdiğim açık hava sineması Trio’nun kapanmasıyla beraber İstanbul’daki diğer yazlık sinemaları araştırmaya giriştim, bulabildiklerimin hepsi burada. Daha fazla bulursam onları da eklerim, katıldıklarım olursa kişisel yorumlarımı da eklerim. Ne bulursam ekleyeceğim yani buraya 🙂 Umarım faydalı bir yazı olmuştur.

İstanbul’daki diğer etkinlikler ve gidilecek yerler için buraya tıklayabilirsiniz.

Avrupa Yakası

Zorlu Center

Adres: Kuruçeşme Mahallesi, Koru Sokağı No:2, 34345 Beşiktaş/İstanbul

Zorlu’ya gittiğimde afiş dikkatimi çekti ve ben de sizinle paylaşmak istedim çünkü hoşuma giden bir etkinlik oldu. 1 Temmuz – 24 Eylül tarihleri arasında boyunca Zorlu PSM Amfi’de ücretsiz film gösterimleri yapılacak.

Zorlu Center’ın internet sitesinden aldığım program burada.

Uniq İstanbul

Adres: Huzur Mah. Maslak – Ayazağa Caddesi No:4 Maslak / Sarıyer

Bu yıl beşincisi düzenlenen Uniq İstanbul’daki Açık Hava Film Festivali’ne gidebilirsiniz. Bu sene 12 Haziran- 15 Eylül arasında yapılan festivalde filmlerin hepsi özenle seçilmiş ve farklı ülkelerden, farklı farklı ödüller alan filmlerin gösterilmesine karar verilmiş. Bu yüzden sanatseverlerin daha çok ilgisini çekeceğini düşünüyorum 🙂 Biletleri biletix.com ‘dan alabilirsiniz.

Bomonti Ada

Adres: Merkez Mah., Silahşör Cad., Birahane Sok. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası No:1, 34384 Şişli/İstanbul

Sadece sinema değil içinde Kilimanjaro, Populist gibi mekanlar da bulunan Bomontiada’daki film gösterimleri ücretsiz. 12 Haziran-18 Eylül arasında saat 21.30’da yapılacak film gösterimlerine erken giderseniz güzel bir yer bulabilirsiniz. İnternet sitesi biraz karışık olsa da adresi buraya bırakıyorum, filmler hakkında da ufak bir özet okumak isterseniz veya diğer etkinliklere göz atmak isterseniz bakabilirsiniz.

Üçgen Teras (Akmerkez)

Adres: AKMERKEZ Nispetiye Cad. 34337 Etiler, İstanbul

Burası sadece açık hava sineması için değil aynı zamanda gün içinde de şehir hayatından biraz da olsun uzaklaşmak için tercih edebileceğiniz bir teras. Günlük derginizi ya da kitabınızı evde okumak yerine Üçgen Teras’taki salıncaklara doğru uzanan bir değişiklik yapabilirsiniz 🙂 Diğer yazdığım seçenekler daha sanatsal ve kültürel filmlerken burada daha güncel filmler olması açısından ilginizi çekebilir. Bu sene film gösterimleri 3 Temmuz – 7 Ağustos tarihleri arasında, çarşamba günleri saat 21.00’da yapılacak, katılım ücretsiz.

Programı aldığım internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Swiss Hotel Bosphorus

Vişnezade Mahallesi Acısu Sokak No: 19, MAÇKA / İstanbul

İstanbul’un en güzel otellerinden olan Swiss Hotel’in bahçesindeki şezlonglu açık hava sinemaları gerçekten çok keyifli. Açık hava sinema bileti fiyatları 95 TL ve popcorn ve yerli içecek dahil. Film programını buraya bırakıyorum. Bunun dışında bu sene 1 kere yapılan Gastro Sinema seçeneği de var. The Hundred Foot Journey filminin gösterimi filmdeki yemeklerin ikramlarıyla birlikte gerçekleştiriliyor, yani film izlerken “ay canım bundan yemek istedi” isteğine harika bir çözüm bulmuşlar 🙂

Sait Halim Paşa Yalısı

Adres: Sait Halim Paşa Yalısı Köybaşı Caddesi No:83 34464 Yeniköy, İstanbul

Bütün bu seçeneklerden kulağa en güzel gelen bir yalıda film izlemek değil mi? Ben de böyle düşünmüştüm ta ki fiyatını görene kadar. 195 liraya film izlemek isteyen varsa siteyi buraya bırakıyorum 🙂 Neyse ki sadece film değil 19.30’da açık büfe ve film sırasında patlamış mısır ve dondurma ikramı da var.

ENKA Eşref Denizhan Açık Hava Tiyatrosu

Adres: ENKA Sadi Gülçelik Spor Sitesi, Poligon Mahallesi, Katar Caddesi No:15/A İstinye/İstanbul

Film gösterimlerinin yanı sıra tiyatroların oynandığı ve konserlerin verildiği Açık Hava Tiyatrosu’nda bu sene yapılacak etkinlikler 20 Haziran – 15 Ağustos tarihleri arasında olacak.

İnternet sitesinden aldığım program bu şekilde.

Aqua Florya

Adres: Şenlikköy Mahallesi Yeşilköy Halkalı Cad. No:93 Florya-İstanbul

Aynı zamanda İstanbul Akvaryumu’nun da bulunduğu alışveriş merkezinin amfi tiyatrosunda yapılan film gösterimlerine 19 Haziran- 28 Ağustos arası her çarşamba günü saat 21.00’da ücretsiz olarak katılabilirsiniz. İnternet sitesinden aldığım program burada.

Sakıp Sabancı Müzesi

Emirgan, Sakıp Sabancı Cd. No:42, 34467 Sarıyer/İstanbul

“Müzede Suare” isimli açık hava sineması programı bu sene 16-21 temmuzda gerçekleşecek. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Feriye Sineması

Yıldız, Çırağan Cd. No:44 D:No:44, 34347 Beşiktaş/İstanbul

Pazar akşamları boğazda sinema keyfi yapmak isterseniz Feriye Sineması’nda bu sene bilet fiyatları 50 TL. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Anadolu Yakası

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi

Adres: Bahariye Caddesi Ali Suavi Sokak No: 7 34714 Kadıköy İstanbul

Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde perşembe günleri açık hava sineması düzenliyor. Ücretsiz olan film gösterimleri saat 21.00’da başlıyor.

İnternet sitesinden aldığım program burada.

Beykoz Kundura

Yalıköy, Süreyya İlmen Cd. No:1, 34820 Beykoz/İstanbul

Beykoz Kundura’daki açık hava sineması “Bir Yaz Gecesi Sineması” adıyla seyircilerle buluşuyor. Boğaz kenarında ve çeşitli ikramlarla yapılacak açık hava sineması bu sene 11-14 temmuz tarihleri arasında. Linki buraya ekliyorum.

Moda Deniz Kulübü

Moda Caddesi, Ferit Tek Sokagi No:1, 34710 Kadıköy

Moda’nın en güzel yerlerinden Moda Deniz Kulübü’nde açık hava sinemasına katılmak isterseniz bu sene BBQ ve Yazlık Sinema Keyfi başlığı altında etkinlikler düzenleniyor. Sosyal medya sayfalarından ve internet sitesinden filmleri takip edebilirsiniz. Tabi etkinliklere katılım için kulübe üye olmanız gerekiyor.

Watergarden

Barbaros, Kızılbegonya Sok 10/1, 34746 Ataşehir/İstanbul

27 Haziran – 5 Eylül tarihleri arasında ücretsiz olarak izleyebileceğiniz filmler Watergarden’da. Fimler perşembe günleri saat 21.00’da başlayacak. Programın detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir