Mona Camping
Türkiye

Mona Glamping Caravan Suites

Eşsiz bir kamp deneyimi için Mona Mona Glamping Caravan Suites!

Instagram’da çok ilgi çektiği için ve havalar buz gibi olmadan bu yazıyı yazmak istedim. İzmir’de geziyorken bir anda aydınlanma yaşadık ve buraya kadar gelmişken aylardır aklımızda olan Mona Glamping ‘e mi gitsek diye düşündük. Telefon edip boş yer olduğunu öğrenince de sonraki gün soluğu Sığacık’ta aldık.

İzmir merkezinde ve çevresinde gezilecek diğer yerlere de buradan ulaşabilirsiniz.

Mona Glamping Caravan Suites Nerede?

Mona Camping, Seferihisar’a bağlı olan Citta Slow kenti Sığacık merkezine yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta. Aslında kamp dedim ama içinde büyük yatak olan ve normalden daha konforlu çadırlarda yapılan kampa “glamping” ismi veriliyor. Tesisinde 6 adet glamping çadır, 5 adet karavan ve 1 adet tiny house barındıran Mona Camping’de kalmak gerçekten farklı bir deneyim.

Ne Zamanlar Gidilir?

İzmir’de ekimde bile hava ortalama 27 derece olunca biz de kendimizi yaz ayında zannettik ve bu işe kalkıştık, gece üşümediniz mi derseniz üşümedik ama nasıl? 2 yorgan, 2 battaniye ve montla lahana gibi uyuyunca üşünmüyor tabii 🙂 Dolayısıyla “Ekimde bile hava süper kesin gidin” diyemiyorum ama mayıs, haziran ve eylül aylarında çok güzel olur bence. Bizim gibi macera arıyorsanız haftaya bile gidebilirsiniz 🙂

“Glamping” Deneyimi

İnternet sitelerinde aradığınız çoğu bilgiyi bulacağınıza eminim ama ben de biraz bahsedeyim. Konu açılmışken internet sitesi burada. Ayrıca instagram sayfalarının da linkini ekliyorum: https://www.instagram.com/mona.glamping/

Öncelikle beklediğimden çok daha keyifliydi. Aslında hava kararmadan gitmek istiyorduk ama karanlığa kaldık. Kamp alanına vardığımızda çadırların ve karavanların ışıklandırmasıyla çok keyifli bir atmosferle karşılaştık. Kıvanç Bey ile daha önce telefonda konuşup ne zaman geleceğimizi bildirmiştik. Gittiğimizde her şey hazırdı, bize çadırımızı gösterdi ve kısaca kamp alanı hakkında bilgilendirme yaptı.

Orada aslında bir toplulukla beraber kaldığınız için başkalarının alanına saygı göstermeniz ve etrafı temiz tutmanız bekleniyor. Bu mevsimde bizden başka 2 kişi daha vardı o yüzden yalnız kalıyormuşuz gibi hissettik ancak yaz günleri için ortak alan ve ateş yakma yeri var. Dolayısıyla yazın daha da keyifli olacağına eminim ama bu durum bizi hiç rahatsız etmedi. Kalabalık grupla gitmeyi düşünüyorsanız bu aylar daha bile uygun aslında.

Çadıra yerleşir yerleşmez fotoğraf ve video çekmeye daldık. Yanınıza yiyecek ve içecek alıp çadırın önündeki minderlerde keyif yapabilirsiniz. Biz günlerin yorgunluğu üzerine ve soğuk yüzünden yatağa girince bir daha çıkamadık 🙂

Sabah uyanır uyanmaz yine bir fotoğraf çekimi tabii ki 🙂 Fiyata kahvaltı dahil olmadığı için toplandıktan sonra Sığacık merkezine kahvaltı yapmaya gittik ve İstanbul’a dönüş yoluna geçtik.

Mona Camping

Mona Camping 

Mona Camping

Mona Camping Karavan

Mona Camping

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir