Türkiye

Muğla

Göcek – Akyaka – Fethiye – Köyceğiz – Akbük

Başlığa ne yazacağımı bilemediğim için Muğla yazdım ? Göcek desen değil, Akyaka desen değil… Canımız nereye isterse gittiğimiz çok keyifli bir tatil yaptık. Doyasıya denize girdiğimiz, dinlendiğimiz ve güzel yemekler yediğimiz tam anlamıyla bir deniz tatili oldu bizim için. Her şey birbirine karışmadan önce gün gün yazıyorum programı. (Konaklamanın Göcek’te, ulaşım da arabayla olduğunu göz önünde bulundurarak planı kendinize göre uyarlayabilirsiniz.)

Göcek

1.Gün

Havalimanından eve gidip bir kendimize geldik, daha sonra Akyaka’da akşam yemeği ve No 22 Riders’ Inn.

 2.Gün

Sabah Unique Hotel’de kahvaltı (Fethiye), kahvaltıdan sonra Help Beach’te deniz (yine Fethiye), akşam yemeği Göcek’te.

3.Gün

Sabah Köyceğiz’de fotoğraf molası (8 civarı ?), Akyaka’da kahvaltı, Akbük’te deniz, Akyaka’da akşam yemeği.

4.Gün

Sabah yine 8 civarı Göcek’te deniz ve kahvaltı, daha sonra tekne turu, akşam yemek yine Göcek’te.

Muğla programı test edildi, onaylandı. 4 günde yapılabilecek maksimum aktivite bu bence ? Ben size örnek program yazdım, artık nereye ne zaman gideceğinize karar verirsiniz 🙂 Yaptığımız her şeyin detayları aşağıda.

Şimdi 2018 programına ek olarak 2019’da da yeni yerler keşfetmeye devam ettik. Onları da alternatif olarak ekleyeceğim.

Göcek 

Göcek’te Tekne Turu

Öncelikle Göcek koylarını gezmek için en güzel yol olan tekne turundan bahsetmek istiyorum. Muğla ‘nın birçok bölgesinde tekne turu yapılıyor ancak özellikle Göcek’in keyfini tam anlamıyla çıkarmak istiyorsanız kesinlikle tekne turu yapmanızı tavsiye ederim. Biz Falcon-1 (Instagram: falcon1gocek) adlı tekneyi tercih ettik, Volkan abi ve Seçil abla birlikte çok güzel bir iş çıkarıyorlar. Öğlen yemeklerinin tadı müthiş, gidilen koylar da çok güzel (rota bütün teknelerde aşağı yukarı aynı) ve en güzel kısmı halay müziği çalmaması 🙂 Sevenler bana kızmasın ama teknede yemek sonrası mayışmış güneşlenirken halay müzikleri çok da olmuyor sanki di mi… Kendilerine Instagram adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Göcek

Göcek’te Neler Yedik?

Kahvaltı: Akyaka önerisiyle aynı olacak ama West Cafe‘ye bir kere tutulunca bir daha bırakamadık. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeğinin neredeyse hepsini burada yedik. Hele çayın yanında getirdikleri kurabiyeyi bir de utanmayıp kavanozuyla istedik ?‍♀️

Akşam Yemeği: Balık veya meze yemeyi düşünenler için önerim Can Restoran. Biz balık yememiş olsak da mezeleri ve ara sıcaklarıyla her şeyinden çok memnun kaldık. Manzarası olan güzel bir alternatif isterseniz de Q Lounge çok keyifli bir tercih olur. Sushi sevenlerin ayrıca bayılacağı Q Lounge’da yemek sonrası güzel bir kokteyl de tercih edebilirsiniz.

2019’daki Göcek keşfimiz ise The Wicker by the Sea oldu. Yemeklerini de içtiğimiz kokteylleri de çok beğendik. Ayrıca deniz kenarında olduğu için ortamı da keyifli, akşamları da canlı müzik oluyor.

En tatlı kısmı sona bıraktım, Fethiye’nin sevilen dondurmacısı Baba Dondurma Göcek’e de açıldı! Doğal dondurmaya hasret kalanların seveceğini düşünüyorum 🙂

The Wicker by the Sea
The Wicker by the Sea
Q Lounge
Q Lounge

Bonus: D-Marin. Eğer otel de müsaitse sabah 9’dan önce herhangi bir ücret ödemeden denize girebiliyorsunuz. Bence erken kalktığınıza değer, deniz ve kum o kadar güzel ki hiç çıkmak istemeyeceksiniz.

D-Resort Göcek (Muğla)

D-Resort Göcek

D-Resort Göcek

D-Resort Göcek

Akyaka

Akyaka’da West Cafe‘yi bulunca bir daha başka yere gitmedik 🙂 Onun dışında gece keyifli müzik dinleyip içki içmek isterseniz en güzel yer No 22 Riders’ Inn, saat 10 gibi giderseniz rahatça yer bulabilirsiniz. Erken kapandığı için erken doluyor çünkü. Riders’ Inn de yetmediyse sonrasında yeni açılan Space Akyaka‘ya devam edebilirsiniz.

Biz bunlar dışında kite surf gibi aktiviteler yapmadık, (2018) onu da seneye artık ? (Seneye artık demişim ama bu sene (2019) de yapmadık, bakalım seneye nolucak 🙂 )

Akyaka West Cafe (Muğla)
West Cafe

Fethiye

Aslında geçen sene nisan ayında Fethiye’ye gelip neler yaptığımızı gün gün yazmıştım. Okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Bu sene de Unique Hotel’de kahvaltı edip, fotoğraf çekip oradan da Help Beach’te denize girmeye gittik.

Unique Hotel

Unique Hotel benzersiz dekorasyonuyla gerçekten insana mutluluk veriyor. Her bir köşesi özenle döşenmiş Unique’te kahvaltı ederseniz, otel misafiri olmasanız da havuzdan yine de faydalanabiliyorsunuz. Biz de uzun uzun kahvaltımızı yaptıktan sonra kahvaltıdan daha da uzun süren bir fotoğraf çekme işine giriştik ? Kahvaltı için rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Fethiye Unique Hotel (Muğla)

Unique Hotel

Unique Hotel

Help Beach

Muhteşem deniziyle Help Beach bütün gün keyif yapmak için ideal bir yer. Hem de yemekleri ve içecekleri de çok güzeldi. Gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırın, yer kalmıyor. Rezervasyon yaptırdığınızda ise 11’e kadar orada olmanızı bekliyorlar aksi halde rezervasyon düşüyor.

Help Beach Fethiye (Muğla)

Help Beach

Muğla (Fethiye-Help Beach)

Köyceğiz

Köyceğiz, Yuvarlakçay’da çekilen salıncak fotoğraflarına mutlaka denk gelmişsinizdir, biz de geri kalacak değildik tabii ki ? Kahvaltıdan önce saat 8 gibi Yuvarlakçay’a vardığımız için kimsecikler yoktu, rahat rahat fotoğraf çektik. Sabah saatleri haricinde epey kalabalık olduğunu ve fotoğraf çektirmek için sıra olduğunu okumuştum ancak biz çok erken geldiğimiz için denk gelmedik. Tabii burada fotoğraf çektirmek haricinde yemek yiyebilir, deniz bisikletine binebilirsiniz. Biz sadece fotoğraf çektirip çıktığımız için başka bir yorum yapamayacağım 🙂

Muğla Köyceğiz

Akbük

Muğla, Akbük’ün denizinin muhteşemliğini bir kenara bırakırsak ne kadar kalabalık olduğunu da az çok duymuşsunuzdur. Biz sadece günübirlik denize girmeye gittiğimiz için nispeten daha sakin olan koyun en sonundaki Doğa Restoranı tercih ettik. Yanlış hatırlamıyorsam bizim gibi dışarıdan geliyorsanız kişi başı 15 liraya şezlong ve şemsiyelerden faydalanabiliyorsunuz. Burada aynı zamanda camping alanı ve otel de var. Biz Akbük’te yemek yiyip konaklamadığımız için bu konularda herhangi bir önerim yok ama koyda kamp yapmak için çok güzel yerler var gerçekten.

Akbük (Muğla)
Doğa Restoran

2019 Akbük keşfimizi açıklıyorum: Ottoman Beach. Diğer yerlere göre nispeten daha sakin ve plaj olarak da çok keyifli. Hem iskeleden hem sahilden denize girebiliyorsunuz. Ayrıca biz gittiğimizde konaklama için yeni yapılan bungalovlar vardı, bittiğinde konaklamak için de tercih edebilirsiniz.

Ottoman Beach
Ottoman Beach

Akbük Ottoman Beach

Akbük

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir