söğüt köyü gezi
Türkiye

Söğüt Köyü

Söğüt Köyü, Marmaris’te 2 Gece 3 Gün

Midilli gezisinden sonra bayram tatilimizden 3 gün daha kalmıştı. Biz de ne yapalım diye araştırırken Söğüt Köyü ‘ne gelmeye karar verdik. Evde dinlemek harici çok bir şey yapmasak da size de fikir olması için bu yazıyı yazmak istedim. Özellikle kaldığımız ev çok çok güzeldi.

Söğüt Köyü ‘ne Ulaşım

Söğüt Köyü’ne toplu taşıma ile gitmek isterseniz Marmaris Otogarı’ndan minibüsler kalkıyor. Yaklaşık 1 saatte Söğüt’e götürüyorlar.  Söğüt’te ise merkezde kahvenin yanında durak var, oradan Marmaris’e gitmek için minibüse binebilirsiniz. Saat konusunda da kahvede bize yardımcı oldular. Ana otogar olan Marmaris Otogarı’na ulaştıktan sonra da gideceğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz, çok fazla seçenek var. Dalaman-Marmaris arası Havaş ve Muttaş Servisleri, ayrıca Muğla’nın diğer ilçelerine ulaşabileceğiniz minibüsler var.

Söğüt Köyü’nde Konaklama

Aslında amacımız özellikle Söğüt Köyü’ne gelmek değildi, Bozburun ve Selimiye çevresinde nerede kalabiliriz diye araştırıyorduk. Sonra Airbnb’de bakınırken karşımıza Söğüt Köyü’ndeki bu ev çıktı, evi o kadar beğendik ki hemen programımızı da ona göre ayarladık. İstersek Selimiye ve Bozburun’a da arabayla gideriz diye düşündük. Evde konaklamamıza yakın ev sahibi bize konumu detaylı anlatan bir mail attı. Eve yerleşmemiz konusunda ise Hayal Hanım yardımcı oldu, istediğiniz bütün soruları ona sorabilirsiniz. Kaldığımız evin linkini buraya ekliyorum. Burası çok önemli, ayrıca bir de indirim kodu ekliyorum buraya. 🙂 Bu linki kullanarak Airbnb’ye kayıt olursanız konaklamada 200 liraya varan bir indirim alıyorsunuz, kaydınız varsa da bu link ile konaklama yaptığınızda karşılıklı olarak 98 liraya varan bir indirim kazanıyoruz. Hadi birbirimize destek olalım 🙂

söğüt köyü konaklama

söğüt köyü konaklama

söğüt köyü

söğüt köyü ulaşım

Söğüt Köyü’nde Neler Yaptık?

Açıkçası ev o kadar güzeldi ki denize gitmek için bile dışarı çıkmak istemedik. Midilli turumuzdan sonra biraz dinlenmek ve kendimize vakit ayırmak istedik. Bu yüzden olabildiğince evde vakit geçirdik. Siz de daha sakin bir tatil tercih ederseniz Söğüt bence size göre.

Market alışverişini ise daha merkezi bir yerden yapabilirsiniz, Selimiye, Bozburun gibi. Söğüt’te de market var ancak 2-3 günlük bir alışveriş yapmak isterseniz büyük marketler daha çok işinize yarayabilir.

Bir akşam yemeği harici yemekleri hep evde kendimiz hazırladık. Akşam merkeze indiğimiz gün ise Ahtapotçu Mehmet Usta‘ya gittik. Kesinlikle tavsiye ederim, Selimiye veya Bozburun’da kalıyorsanız da Söğüt’e ahtapot yemeye kesin gidin. Farklı ahtapot çeşitleri ve deniz mahsülleriyle deniz kenarında inanılmaz güzel bir akşam yemeği yedik. Gitmeden önce mutlaka rezervasyon yapın, çok hızlı doluyor.

Biz evin havuzunda yatmak harici bir şeyler yapmayı beceremedik ama denize girmek isterseniz merkezde de girebilirsiniz. Veya merkezden kalkan teknelerle günübirlik tur yapabilirsiniz. Biz hava koşulları uygun olmadığı için yapamadık, yoksa koylar ve denizin rengi çok güzel gözüküyor. Seneye tatil planım şimdiden hazır: Selimiye ve Bozburun koyları 🙂

söğüt köyü marmaris

ahtapotçu mehmet usta
Ahtapotçu Mehmet Usta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir